STOLBUD LOGO
 

GATUNKI DREWNA

Ekskluzywne i stylowe rozwiązania dla domuShadow

O uroku okien drewnianych decyduje rodzaj drewna z jakiego zostały zbudowane. Nawet najlepsze imitacje z PVC nie dorównują urokowi naturalnego układu słojów drewna i jego barw.

Ze względu na swój wygląd okna drewniane są często traktowane jak meble. Okna dobiera się tak, by kształtem i kolorem komponowały się nie tylko z elewacją, ale i elementami wystroju wnętrz.

Wykorzystywane przez nas drewno do produkcji okien jest poddawane wnikliwej kontroli jakościowej tak aby mogły sprostać oddziaływaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz były trwałe na długie lata.

SOSNA


Gatunek drewna iglastego cechuje go przeciętną gęstością ok 500 kg/m3. Drewno o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Jest to tradycyjny materiał od wielu lat stosowany do produkcji okien ze względu na swoją trwałość i łatwość w obróbce.

MERANTI


Drewno egzotyczne importowane do Europy z obszarów południowo-wschodniej Azji. “Meranti” jest nazwą zbiorczą dla różnych odmian drewna gatunku “Shorea”. Meranti charakteryzuje się zróżnicowanym ciężarem właściwym (300 – 800 kg/m3). Posiada również charakterystyczną strukturę budowy - najefektowniej uwydatnianą przez powłoki lakiernicze transparentne.

DĄB


Drewno o wysokim współczynniku twardości i wytrzymałości, bardzo odporne na wilgoć. Jego gęstość waha się w przedziale 560-680 kg/m3. Dąb ma jedne z najlepszych parametrów wytrzymałościowych spośród wszystkich gatunków drewna występujących w Polsce.